מה זה ברטר?
ברטר (סחר חליפין) היא צורת מסחר שהתפתחה בעולם העתיק כאשר שני אנשים החליפו מוצר במוצר. לדוגמה, אדם שגידל צאן נתן גבינה לחקלאי תמורת עגבניות. אז עדיין לא הומצא הכסף וסחר החליפין היה השיטה המקובלת, אבל היו לכך מספר חסרונות. אחד מהם הוא העובדה שמגדל הצאן ומגדל העגבניות צריכים היו לתאם פגישה ולבצע החלפה פיזית של גבינה בעגבניות. חיסרון אחר היה הצורך לבצע את הברטר באותה נקודה בזמן, ואם מגדל הצאן לא הזדקק לעגבניות אזי העסקה לא יצאה לפועל.
דווקא האפשרויות המתקדמות הקיימות היום, ובראשן רשת האינטרנט, מאפשרות לנו להתגבר על החסרונות ולשכלל את אותו רעיון עתיק לכדי שלמות: הקהילה הענפה שלנו היא למעשה זירת מסחר בה כל אחד יכול להחליף מוצרים ושירותים עם כל אחד אחר ללא מגבלה של מקום או זמן. למעשה, ככל שיותר עסקים נחשפים לאפשרות של ביצוע ברטרים, כך נפח הפעילות בקהילה גדל והיתרונות נעשים מובהקים יותר.
מה היתרונות של עסקת ברטר?
היתרונות הבולטים ביותר של עסקת ברטר על פני עסקאות בכסף הם אלה:
  1. הרחבת הפעילות העסקית: בקהילה קיימים כבר מאות עסקים קטנים ובינוניים שכל אחד מהם עשוי לרכוש ממך מוצרים ושירותים.
  2. חיסכון בעלויות פרסום ושיווק: עלויות אלה נעשות על ידי barterplus עצמה.
  3. יתרון על פני מתחרים שעדיין לא גילו את barterplus: מדובר בזירה עצומה של לקוחות פוטנציאליים שיעדיפו לרכוש ממך ולא ממתחריך, כי רק אצלך יוכלו לשלם בברטר.
  4. שיפור תזרים המזומנים: כאשר השימוש במזומן מצטמצם, למשל משום שבחרת לשלם לספק באמצעות שירותים ולא בכסף, באופן טבעי תזרים המזומנים משתפר.
  5. הגדלת הרווחיות: שיטת הברטר מאפשרת לך לשלם באמצעות מוצר או שירות שמסופק על ידך; אולם עבורך העלות נמוכה מן המחיר בו הוא נמכר. פער זה הוא הרווח שלך. לדוגמא: אם עלות המוצר שנמכר ב-1,000 ש"ח היא 700 ש"ח אז למעשה הרווחת באמצעות שיטת הברטר 300 ש"ח.
האם עסקת ברטר חוקית ומוכרת על ידי שלטונות המס?
על פי פקודת מס הכנסה, לא חייבת להתבצע העברת כסף בפועל עבור מתן שירות או עסקת מכר. התמורה יכולה להיות בכסף או "בשווי כסף". כלומר עסקת ברטר היא עסקה חוקית רגילה לכל דבר, יש להוציא בגינה חשבונית כבכל עסקה וכן הלאה. להלן המלצת רואה חשבון בעניין.
האם אפשר להשתמש ב-barterplus לרכישות פרטיות ולאו דווקא עסקיות?
כמובן, ודרך barterplus זה אפילו כדאי: הוצאה שהיא לא מוכרת לצרכי מס תישאר לא מוכרת כמו ברכישה בכסף; אבל בזכותה יגדלו המכירות של העסק שלך בעלות נמוכה (משום שהתשלום מתבצע במוצר שמביא לך רווח).
כמה עולה הצטרפות ל-barterplus?
הצטרפות לקהילת barterplus היא חינמית לחלוטין, וכך גם הפרסום באתר וחשיפת העסק שלך למאות ואלפי לקוחות פוטנציאליים. התשלום היחיד הוא עמלה שנגזרת משווי העסקאות החדשות שיצרנו עבורך. לא מכרת - לא שילמת!
מה כוללת ההתחייבות?
כמו בכל מקום, אם לקחת אשראי, יש להחזיר אותו.
גובה העסקאות המבוצעות בברטר נמצא תמיד בשליטה שלך. זו ההחלטה שלך מה למכור וכמה. עצם הופעתך באתר barterplus אינה מחייבת אותך במחזור כלשהו, ובאפשרותך להחליט עד איזה סכום תקרה ברצונך לבצע עסקאות.
בכל רגע, אם אין חוב למערכת, באפשרותך להסיר את עצמך מן האתר בהקלקה אחת.
גם אם בחשבונך יש יתרה בברטר של שקל, ואין ברצונך למכור יותר, באפשרותך להסיר את העסק שלך. כך לא יפנו אליך יותר לקוחות barterplus וניתן יהיה למשוך בברטר את מה שמגיע לך.
אם רכשת מוצרים באתר, ניצלת את האשראי שהוענק לך על ידי המערכת, ונותרת בהפרש שלילי (כלומר לא מכרת מוצרים או שירותים), יהיה עליך לסלק בכסף את ההפרש השלילי, ככל שקיים כזה במשך 6 חודשים רצופים.
האם חובה עלי למכור לכולם דרך מערכת הברטר?
אין חובה כזו. אמנם מערכת barterplus נועדה כדי להגדיל את המכירות שלך, אולם אם מגיע לקוח שהוא קונה קבוע שלך, זכותך לסרב למכור לו בברטר, גם אם קיים חוב למערכת.
למה צריך את barterplus? אפשר לעשות ברטר לבד!
אם יש באפשרותך לבצע עסקאות ברטר באופן יעיל בעצמך – מצוין. אבל לרוב העסקים קשה להשלים עסקאות ברטר; בין אם משום שהצד השני לא צריך את המוצר או השירות באותו סכום, או באותו זמן, או לא צריך אותו כלל.
מה ש-barterplus מאפשרת לך הוא להציע ללקוחותיך את מה שהם רוצים לקבל ממך, ובמקביל לקחת מספקים אחרים את מה שנחוץ לך. אם למשל אם מכרת מוצר בברטר בשווי 1000 ש"ח, באפשרותך לרכוש בתמורה מאותו לקוח מוצר אחר בשווי 1000 ש"ח אבל גם לרכוש מ-10 ספקים אחרים לגמרי מוצרים בשווי 100 ש"ח כל אחד.
בשורה התחתונה, מרגע הצטרפותך לקהילת barterplus נפתחת בפניך גישה ישירה אל מאות ואלפי עסקים בשלל תחומים ובכל רחבי הארץ – מה שהופך את אפשרויות ביצוע עסקאות הברטר לכמעט בלתי מוגבלות.
מה ניתן לקנות בברטר?
קהילת barterplus היא כמו סופרמרקט גדול עם מדפים עמוסים בסחורה מכל הסוגים. כל המוצרים והשירותים המופיעים באתר זמינים עבורך לרכישה בברטר, ואם מוצר או שירות נדרשים לך ואינם מופיעים באתר – כל מה שצריך הוא לעדכן אותנו וננסה לעזור.
כיצד נקבעים מחירי המוצרים והשירותים המוצעים בברטר?
ממש כמו בשוק רגיל, מחירי המוצרים והשירותים נקבעים באמצעות משא ומתן בין הלקוח לספק. גם ההחלטה שלך היכן לקנות מתנהלת כמו בשוק הרגיל - קונים רק במקומות שבהם המחיר מקובל עליך. המערכת של barterplus מאפשרות לך לקבל הצעות מחיר מכמה ספקים שונים ולקבל החלטה מושכלת.
איך אפשר לצרף לקהילה עסקים שלדעתי צריכים להיות בברטר?
בקלות: כל מה שצריך לעשות הוא להפנות אותם אלינו, בכתובת www.barterplus.co.il, כדי שירשמו. במקביל, כדאי לשלוח אלינו את הפרטים שלהם, כדי שאנחנו נפנה אליהם ונסביר את היתרונות שבהצטרפות לקהילה הצומחת והמשתלמת שלנו.
איזה רווח יהיה לי מזה שאפנה אליכם לקוחות?
בראש ובראשונה קיים סיכוי סביר שלקוחות חדשים שתפנה אל barterplus יהפכו ללקוחות שלך דרך זירת המסחר של הקהילה. אפשר גם להפוך לסוכן של barterplus ולקבל עמלה בעבור כל לקוח שיגיע אלינו דרכך, ולשם כך יש ליצור עימנו קשר.
כמה זמן לוקח מרגע ההצטרפות ועד שאפשר להתחיל לבצע עסקאות ברטר?
תחילת העבודה מיידית! אם אושרה לך מסגרת אשראי, באפשרותך להתחיל לבצע רכישות מיד לאחר ההרשמה. במקביל, אם יש בקהילת barterplus לקוחות המעוניינים במוצרים או בשירותים שלך, גם הם יכולים לפנות אליך באופן מיידי.
האם עסקאות הברטר תלויות במיקום גיאוגרפי?
קהילת barterplus פעילה בכל רחבי הארץ, כך שגם תושבי קרית שמונה יכולים להזמין שירותים ומוצרים באילת בקלות ובנוחות.
איך זה פועל?
בקלי קלות! נכנסים למערכת, מחפשים במנוע החיפוש ומוצאים את המוצר או השירות המבוקש. אם מופיע מחיר, מזמינים. אם לא, מבקשים הצעת מחיר מהספק או ממספר ספקים. במידת הצורך, מדברים עם הספק ומזמינים דרך המערכת. הספק מקבל אישור אוטומטי וחשבונו מזוכה על המוצר שהזמנת. מכאן, הכול כמו בעסקה רגילה בתשלום כספי, הספק מוציא חשבונית ללקוח, ואם צריך, הוא שולח את המוצר ללקוח.
להלן קישור למדריך למשתמש במערכת.
איך אפשר לעקוב אחר התנועות בחשבון?
החשבון שלך ב-barterplus נגיש עבורך בכל רגע דרך רשת האינטרנט ומוגן על ידי קוד משתמש וסיסמא. בחשבון מופיעים פרטים כמו המוצרים והשירותים שסיפקת או רכשת, מה יתרתך, מה האובליגו שלך ומה שילמת למערכת. ממש כמו בבנק.
יש לך שאלה שטרם התייחסנו אליה?
אפשר לשלוח לנו אותה במייל ונענה בהקדם! info@barterplus.co.il